ЧОМУ МИ ЛЮБИМО. Природа та хімія романтичного кохання
Хелен Фішер, пер. з англ., видання російською мовою, 2020 р., 414 с.

Про що книга
Про кохання як каталізатор більшості, якщо не всіх, людських думок і вчинків. Фішер досліджує колосальний обсяг матеріалів, що стосуються різноманітних народів і географічних груп. Вивчивши за результатами МРТ гендерні відмінності у сфері кохання та закоханості, авторка доходить приголомшливих висновків. Чи можемо ми контролювати романтичні почуття? Що ж усе-таки за це відповідає: мозок чи серце? Перед вами серйозне дослідження фахівця, перемежоване сотнями любовних цитат з історії людства й зовсім не схоже на науковий трактат.

Чому книгу варто прочитати?
Це цікавенний аналіз поведінки людей і братів наших менших у період закоханості — так, тварини теж можуть любити! Дослідження любовної хімії на молекулярному рівні та її вплив на сіру речовину. Безліч прекрасних ліричних відступів зі світової художньої літератури. Психологічна мапа кохання: чоловіки та жінки — хто любить сильніше й чому? Еволюція романтичної пристрасті з давніх-давен і донині.

Про автора
Хелен Фішер — професорка антропології Ратгерського університету (Нью-Джерсі, США). Понад 35 років досліджує природу та хімію кохання. Написала кілька книжок про еволюцію та майбутнє сексуальності, моногамїї, зради й розлучення. У процесі наукових досліджень професорка Фішер вивчила природу розлучень і шлюбів у 58 суспільствах і зради в 42 різних культурах.
видання російською мовою, покет, 2020, 414 с.