Ігри тестостерону та інші питання біології поведінки
Роберт Сапольські, пер. з англ., видання російською мовою, 2020 р., 322 с.

Про що книга
Роберт Сапольскі, професор біології Стенфордського університету, презентує іскрометну збірку нарисів про різні аспекти поведінкової біології.
Чи є тестостерон причиною агресії, чи рівень цього гормона зростає під час агресивної поведінки; чи лише людям властивий потяг до підглядання; чи може стрес убити та що нам робити, щоб вижити; з якими ділянками мозку пов'язана сексуальна орієнтація та що впливає на терміни статевого дозрівання підлітків; а також чому ми йдемо від батьків; як пов'язані поведінка та соціальний статус; чому ми погано почуваємося, коли хворіємо, і скільки «Я» може жити в одному тілі? Такі різнопланові й цікаві питання автор детально розглядає з наукової точки зору, прояснюючи їх лаконічно, з гумором і підкріплюючи результатами масштабних досліджень та експериментів.

Чому книгу варто прочитати?
Сапольські точний і дотепний, його міркування глибокі й водночас дуже зрозумілі, він не тільки чудовий учений, але й талановитий письменник. Ця книга, що висвітлює всезагальну пов'язаність мешканців Землі, — черговий тому доказ.

Про автора
Відомий нейробіолог, професор Стенфордського університету, науковий співробітник Інституту приматології при Національних музеях Кенії. Активно виступає з лекціями для широкої аудиторії, публікується в таких виданнях, як National Geographic Magazine, Scientific American, The New York Times. Відзначений низкою високих нагород, зокрема премією Карла Сагана за популяризацію науки. Крім безлічі наукових праць, Роберт Сапольські — автор кількох науково-популярних книг, що стали світовими бестселерами.
видання російською мовою, палітурка, 2020, 322 с.