ПСИХОЛОГІЯ ДЛЯ СЦЕНАРИСТІВ. Побудова конфлікту в сюжеті
Вільям Індик, пер. з англ., видання російською мовою, 2020 р., 348 с.

Про що книга

Робота над сценарієм, як і будь-яка творчість, здебільшого виконується, коли є натхнення, і багато професіоналів кінематографа вважають, що художня свобода й аналіз несумісні. Вільям Індик категорично з цим не згоден. Аналізуючи теорії психоаналізу — від Зигмунда Фрейда та Еріка Еріксона до Морін Мердок і Ролло Мея, автор підкріплює концепції відомих учених прикладами з відомих фільмів на вічні теми: любов і секс, смерть і руйнування, страх і гнів, помста й ненависть. Розглядаючи мотиви, приховані бажання, комплекси, які керують героями, Індик оцінює перемоги та прорахунки авторів, які, зрештою, не можна приховати від глядача. Адже глядач співпереживає герою, ідентифікує себе з ним, проходячи разом із ним шлях трансформації та досягає катарсису.

Чому книгу варто прочитати?
Не важливо, звернулися ви до цієї книги, щоб віднайти вирішення якогось конкретного питання чи просто хочете розширити свої знання про те, як писати сценарій, чи про кінематограф загалом, у кожному разі ви знайдете тут безліч цікавих ідей. Геніальні теорії вчених, що аналізуються в цій книзі, — справжнє джерело мудрості.

Найкраще, що може зробити для вас ця книга, — розкрити вам ваш світ несвідомого, адже саме там народжуються фантазії, мрії та фільми.

Про автора
Вільям Індик — професор психології, сценарист, письменник, сценарний консультант. Автор кількох книг. Викладає у Dowling College (Нью-Йорк), де веде курси «Психологія в кіно», «Проблеми ідентичності в кіно», «Досягнення особистісної цілісності». У 2001 р. здобув ступінь доктора філософії з психології розвитку в Корнельському університеті.
видання російською мовою, покет, 2020, 348 с.