ОСТАННІ ОБІЙМИ МАМИ. Чого нас вчать емоції тварин
Франс де Вааль, пер. з англ., видання російською мовою, 2020 р., 442 с. + 16 с. вкл.

Про що книга
Чи відчувають тварини гордість, сором, провину або відразу, як і ми, люди? Чи є в них відчуття справедливості й подяки? Чи можуть собаки сміятися й тужити, чи здатні слони втішати одне одного, а мавпи заздрити, плести інтриги та продумувати плани помсти? Чи відчувають біль риби та чи вміють любити птахи? Що спільного в поведінці альфа-самців шимпанзе та сучасних політиків? У цій добрій і розумній книзі, крім зворушливої історії шимпанзе на ім'я Мама, відомий приматолог Франс де Вааль розповідає про свої численні спостереження й експерименти, присвячені вивченню емоцій найрізноманітніших тварин. Окрім гніву й ненависті, що призводять навіть до умисного вбивства таких, як вони самі, тварини демонструють дивовижну спроможність до співчуття, примирення та прощення. Вони, як і ми, здатні до емпатії, взаємодопомоги й тісної соціальної взаємодії. Автор розглядає почуття людини в еволюційному контексті як пряме продовження емоцій тварин і закликає нас усвідомити наш нерозривний зв'язок з усіма істотами на планеті та, врешті-решт, краще зрозуміти самих себе.

Чому книгу варто прочитати?
Ця книга змінює наші уявлення про природу людини, руйнуючи звичні уявлення та показуючи її в нерозривному зв'язку з іншими видами.

Про автора
Франс де Вааль — посідач професорської стипендії Чарльза Говарда Кандлера, професор психологічного факультету Університету Еморі, керівник центру «Живі ланки» в Національному центрі дослідження приматів Р. Єркса в Атланті та почесний професор Утрехтського університету, член Національної академії наук США та Нідерландської королівської академії наук і мистецтв. У 2007 р. журнал Time вніс його до списку 100 найвпливовіших людей світу.
видання російською мовою, палітурка, 2020, 442 с. + 16 с. вкл.