ВОНА СМІЄТЬСЯ, ЯК МАТИ. Могутність і химери спадковості
Карл Циммер, пер. з англ., видання російською мовою, 2020 р., 596 с.

Про що книга
Ця книга — про спадковість і людський спадок у найширшому розумінні. Йдеться не просто про послідовність нуклеотидів у ядерній ДНК. На те, що батьки передадуть своїм дітям, впливає багато факторів: і мітохондріальна ДНК, і епігенетичні мітки, що змінюють активність генів, і симбіотичні мікроорганізми… І культура, і традиції, і географія, і економіка, і технології, і, зрештою, те, в якому стані ми залишимо планету. З розвитком науки з'являється дедалі більше способів втручатися в різні форми спадковості, що відкриває приголомшливі можливості, але водночас спричиняє нові проблеми. Технологія CRISPR-Cas9, яку використовують для редагування геному, генний драйв і створення яйцеклітини та сперматозоїда з клітин шкіри — список відкриттів росте з кожним днем, даючи достатньо приводів для оптимізму... і тривоги. У кожному разі, таким, як раніше, світ уже не буде.

Чому книгу варто прочитати?

Книга допомагає зрозуміти, наскільки ми схожі та чим відрізняємося одне від одного; в ній аргументовано спростовуються стереотипи про різні нації та народності — а заразом і про наших далеких предків неандертальців і денисівців; зрештою, вона роз'яснює, якими способами людина зможе використовувати здобуті наукові знання для поліпшення і якості свого життя, і довкілля.

Про автора
Карл Циммер — відомий популяризатор науки, автор багатьох книжок, викладає наукову журналістику в Єльському університеті. Веде колонку в The New York Times, публікує матеріали в The Atlantic, National Geographic, Time і Scientific American. Володар низки нагород для журналістів, серед яких премія Стівена Гулда.
видання російською мовою, палітурка, 2020, 596 с.