ЧЕРЧИЛЛЬ ТА ОРВЕЛЛ. Битва за свободу
Томас Рікс, пер. з англ., видання російською мовою, 2019 р., 440 с.

Бестселер The New York Times

Про що книга
На основі біографій Вінстона Черчилля та Джорджа Орвелла автор показує, що ці двоє не схожих один на одного чоловіків більше за інших своїх сучасників вплинули на ідеологічний устрій післявоєнного західного суспільства. Їхньою зброєю було слово, а їхні книги та виступи й тепер мають величезний вплив на мільйони людей.

Зосередившись на найпродуктивнішому відтинку їхніх життів — 1930–1940-х роках, Томас Рікс не тільки малює точні психологічні портрети своїх героїв, але й відтворює картину життя Британської імперії того періоду в усьому її блиску та злиднях — із колоніальними прагненнями та класовими суперечностями, фатальною політикою умиротворення та захопленням фашизмом владною елітою. Відображені в книзі й участь Орвелла в громадянській війні в Іспанії, і вирішальна роль Черчилля в роки Другої світової війни.

Чому книгу варто прочитати?
Томасу Ріксу вдалося зібрати біографічний матеріал, що змушує читача дивуватися ледь не на кожній сторінці книги. Важко уявити, що життєпис двох англійських інтелектуалів (які пережили замолоду періоди воєнних авантюр) може бути таким захопливим, але Ріксу це вдалося. Це напрочуд живі й об'ємні психологічні портрети, ознайомившись із якими, ви будете інакше уявляти собі хрестоматійні образи видатного політика Вінстона Черчилля та письменника Джорджа Орвелла.

Про автора
Томас Рікс — американський журналіст і письменник, який спеціалізується на питаннях військової та національної безпеки. Автор бестселерів і двічі лауреат Пулітцерівської премії. Будучи військовим кореспондентом, писав репортажі із Сомалі, Гаїті, Кореї, Боснії, Косова, Македонії, Кувейту, Туреччини, Афганістану та Іраку.
видання російською мовою, палітурка, 2019, 440 с.