ІДЕНТИЧНІСТЬ. Прагнення до визнання й політика неприйняття
Френсіс Фукуяма, пер. з англ., видання російською мовою, 2019 р., 256 с.

Про що книга
Останніми роками дедалі більше уваги люди в усьому світі починають приділяти своїй ідентичності — національній, расовій, гендерній, релігійній. Цей глобальний тренд, на думку Френсіса Фукуями, автора бестселера «Кінець історії та остання людина», є вирішальним фактором для ефективної роботи суспільного механізму, чи то в країнах Сходу, Південно-Східної Азії, чи то в Сполучених Штатах або Скандинавії. У своїй новій книзі Фукуяма досліджує витоки нашого прагнення до визнання гідності та наслідки впливу політики ідентичності на ліберальний світоустрій в епоху популізму. Завдання, яке ставить перед собою Фукуяма, — довести, що права особистості, які лежать в основі ліберальної ідеї, можуть не лише спричинити індивідуалістичне роздрібнення суспільств, але й створити основу для соціальної консолідації.

Чому книгу варто прочитати?

Автор пропонує конкретні кроки для того, щоб політика ідентичності приносила реальну користь людям, приводячи до довгоочікуваних змін як у державній політиці, так і в культурних нормах.

Про автора
Френсіс Фукуяма — американський політолог, філософ і політичний економіст. Старший науковий співробітник Інституту міжнародних досліджень імені Фрімена – Спольї Стенфордського університету, а також директор Центру з питань демократії, розвитку та верховенства права в Стенфорді. Викладав у Школі перспективних міжнародних досліджень імені Пола Нітце в Університеті Джонса Гопкінса та у Школі публічної політики Університету Джорджа Мейсона. Фукуяма був науковим співробітником корпорації RAND, а також обіймав посаду заступника директора відділу політичного планування Держдепартаменту США. Автор книжок «Кінець історії та остання людина», «Політичний порядок», «Довіра», «Америка на роздоріжжі» тощо.

видання російською мовою, палітурка, 2019, 256 с.