КРИВЕ ДЗЕРКАЛО ЖИТТЯ. Головні міфи про рак і що сучасна наука думає про них
Марія Кондратова, видання українською мовою, 2020 р., 312 с.

Про що книга
Небагато захворювань або станів людського організму оточені такою ж кількістю міфів і домислів, як рак. Водночас в основі багатьох міфів лежить відгомін реальних наукових теорій, до невпізнаваності спотворених «усною народною творчістю».
Авторка книги, молекулярний біолог Марія Кондратова, яка працює в паризькому Інституті Кюрі, поставила перед собою завдання відділити зерно від полови й дати читачеві доступне, але разом із тим і наукове уявлення про природу ракових захворювань і сучасні підходи до їхньої діагностики та лікування.
Молекулярна онкологія – разючий приклад того, як фундаментальне наукове знання про структуру геному та системи клітинної регуляції перетворюється на ліки та методи діагностики, що рятують тисячі життів. Та ця книга, незважаючи на очевидний драматизм обраної теми, не про хворобу та смерть, а про життя — його труднощі, крихкість і красу.книгкниг

Чому книгу варто прочитати?

Є багато достойних книжок з онкології, адресованих медикам. Також є чимало прекрасних підручників і науково-популярних книжок із молекулярної біології. Але якщо ви, не будучи лікарем чи біологом, хочете отримати уявлення про те, як саме здорові клітини перетворюються на злоякісні, та зрозуміти наукове підґрунтя сучасних методів протиракової терапії, то «Криве дзеркало життя» — саме та книга, яка вам потрібна.

Про автора
Марія Кондратова — кандидатка біологічних наук, письменниця, сценаристка. Закінчила Харківський національний університет за спеціальністю «біохімія». З 2014 року працює в Інституті Кюрі (Париж, Франція) — одному з найбільших європейських наукових центрів вивчення онкології. Галузь наукових інтересів наразі — молекулярна онкологія та імунологія.

видання українською мовою, 2020 р., 312 с.